Pani Janina Sosnowska, można powiedzieć, od zawsze każdą wolną chwilę poświęca robótkom ręcznym, a bliżej mówiąc pasji robienia skarpet przy pomocy 5-ciu drutów. Zarówno tworzenie skarpet jak i obdarowywanie nimi innych sprawia pani Janeczce ogromną satysfakcję. Słowa podziękowania, uśmiech i zadowolenie osób, które otrzymały od niej podarunek jest dla niej znakiem, że ma talent i to co robi podoba się innym. To jest bardzo miłe – jak określa.
Z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej przekazała podopiecznym Koszalińskiego Hospicjum 18 par kolorowych, wełnianych skarpet. To dopiero początek sezonu jesienno – zimowego,  podczas którego będą powstawały kolejne pary ciepłych skarpet, którymi obdarowywane będą kolejne osoby.
W dniu dzisiejszym DDS+ „Magnolia” przystąpił do ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”. Dom otrzymał 30 cebulek żonkili, które zostaną posadzone w ogrodzie a wiosną kiedy zakwitną zostaną włączone do kwestowania na rzecz osób nieuleczalnie chorych przebywających w hospicjach.

Tekst: K. Gawienowska
Foto: R. Grosiak