Od piętnastu lat tradycją naszej gminy jest grudniowa akcja charytatywna pn. “Dziewczynkiz zapałkami”, w czasie której wolontariusze ze szkół pod patronatem Gminy i Miasta Sianów, Centrum Kultury, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz szkół w Sianowie, Iwięcinie i Dąbrowie i Ochotniczej Straży Pożarnej zbierają środki na leczenie chorych dzieci z gminy Sianów.

W tym roku również rozpoczynamy zbiórkę. Z uwagi na wyjątkowy czas, jakim jest stan epidemii koronawirusa forma zbiórki będzie wyjątkowo inna. Na ulicach miasta nie będzie można spotkać dziewczynek z zapałkami, ich funkcję przejmie internet. Środki będzie można wpłacać poprzez portal zrzutka.pl

Bohaterką tegorocznej akcji jest 13 letnia Marysia Hejnowska. Dziewczynka jest po przeszczepie wątroby w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jest w trakcie intensywnej rekonwalescencji, musi być pod stałą kontrolą specjalistyczną w warszawskiej klinice, przyjmować leki, przestrzegać specjalistycznej diety. Wiąże się to z ogromnymi kosztami.

Zachęcamy Państwa do pomocy Marysi, zbiórka trwa od 5 do 31 grudnia 2020r. , poniżej link do akcji:

https://zrzutka.pl/sp269u .

Fot. 1 Marysia Hejnowska