W ostatnim czasie Sianowski Klub Integracji Społecznej pełen jest różnych zajęć.

Przed świętami uczestnicy spotkali się na zajęciach florystyczno-bukieciarskich podczas, których pod okiem p. Emilii Zawady robili własnoręcznie, kolorowe i niepowtarzalne palmy wielkanocne.

W Klubie odbywają się zajęcia nauki języka polskiego dla obywateli Ukrainy, którzy ostatnio przybyli do naszej gminy. Poprzez naukę języka polskiego chcemy w praktyczny sposób wspierać uchodźców,  stworzyć możliwość wzajemnego poznania się i porozmawiania. Nauka języka polskiego oraz kultury polskiej pozwoli nabyć kompetencje w nowym kraju, przygotuje ich do życia w Polsce, co może przełożyć się też na propozycje pracy. Dla nich również zorganizowaliśmy spotkanie pt. „Praktyczne aspekty prawa polskiego” na którym poznali przepisy z zakresu prawa cywilnego jak i kodeksu rodzinnego.

W tym miesiącu mieliśmy także warsztaty umiejętności kulturalnych podczas, których poruszyliśmy bardzo ważny w obecnej sytuacji temat pt. „ Czym jest dla nas wolność, co to oznacza?”. Pracując w terenie, uczestnicy robili reportaż dotyczący tego właśnie tematu.

W naszym Klubie pojawiło się też parę nowości książkowych dotyczących uprawy roślin, oraz rozwoju osobistego. Serdecznie zachęcamy wszystkich uczestników do lektury  😊

Cyklicznie co drugi wtorek miesiąca odbywają się treningi ruchowo-zdrowotne z p. Dorotą Ślubowską na które zapraszamy uczestników i wszystkie inne osoby, które chciały by zadbać o swój zdrowy kręgosłup.

Przypominamy, że w ramach Sianowskiego Klubu Integracji Społecznej zorganizowane jest bezpłatne wsparcie prawne, psychologiczne i pedagogiczne.

 

Zajęcia organizowane są w ramach projektu „Sianowski Klub Integracji Społecznej w Sianowie” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

 

Tekst i foto: Alicja Andrzejczyk