09.04.2019r. Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ i uczestnicy ŚDS „Szansa” skorzystali z bogatej oferty Parku Wodnego w Koszalinie.

Wizytę rozpoczęliśmy od wypoczynku w kameralnej grocie solnej, która jest miejscem o baśniowym wnętrzu  i zbawiennym działaniu  na ciało i duszę. Ściany jaskini zbudowane są z podświetlanego kruchu solnego, podłoga pokryta jest grubymi ziarnami soli morskiej z Morza Czarnego i Martwego, soli kamiennej z Bochni i z Kłodawy oraz solanki Zabłockiej. Za pomocą haloterapii, leczy się wiele chorób min. dróg oddechowych, a właściwości jodu, innych pierwiastków i mikroelementów wspomagają układ odpornościowy. Seans w grocie uzupełnia relaksacyjna muzyka, która korzystnie wpłynęła na nasze samopoczucie.

Następną atrakcją było jacuzzi z hydromasażem pobudzającym krążenie, niwelującym obrzęki i ból pleców. Kąpiel w jacuzzi była wielką przyjemnością, ponieważ wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi, uwalniane są wówczas endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia wywołujące dobre samopoczucie, a także tłumiące odczuwanie bólu.

W strefie rekreacyjnej Parku uczestnicy wyjazdu korzystali z basenu wewnątrz obiektu oraz na wolnym powietrzu. Pływali w basenie i w rwącej rzece, a najodważniejsi skorzystali z oferty atrakcyjnych zjeżdżalni.

Seniorzy i uczestnicy z „Szansy” spędzili cudowny czas, zrelaksowali się i zregenerowali siły. Pobyt w Parku zbawiennie wpłynął na zdrowie i samopoczucie. Na zakończenie wizyty był lodowy poczęstunek. (Więcej informacji na stronie: www.mgops.sianow.pl)

Dziękujemy pracownikom Parku Wodnego Koszalin za serdeczne przyjęcie, komfortowy pobyt, życzliwość i pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym.

Tekst:

Regina Banasiak