W ramach terapii ruchem grupa uczestników terapii zajęciowej ŚDS udała się na Górę Chełmską w Koszalinie.
Pierwszym etapem naszej wyprawy było wejście na wieżę widokową, co dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy byli zdumieni rozpościerającym się widokiem ze szczytu wieży.
Następnie wyposażeni w kijki Nordic Walking rozpoczęliśmy pieszą wędrówkę szlakiem w kierunku Sianowa. Chodzenie z kijkami ma korzystny wpływ na zdrowie jako aktywność uprawiana na świeżym powietrzu. Redukuje stres, dostarcza endorfin i poprawia ogólną kondycję ciała i ducha. Nordic Walking odciąża też – dzięki odepchnięciom od ziemi przy użyciu kijków – stawy kolanowe. To bardzo istotne dla osób z nadwagą lub otyłością, z którą zmagają się nasi uczestnicy.
Szczęśliwie pokonaliśmy trasę i dumni ze swojego osiągnięcia wróciliśmy do ŚDS. Postanowiliśmy kontynuować tę formę terapii ruchem.

Tekst : Justyna Biedziuk
Foto : Magdalena Daniel