W Placówce wsparcia Dziennego w Karnieszewicach czas wolny po szkole wypełniają zajęcia w formie zabawy. Każdy z uczestników ma chwilę na odpoczynek, zabawy z rówieśnikami i złapanie oddechu przed kolejnymi obowiązkami szkolnymi.
W ostatnim czasie w PWD Karnieszewice odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których wychowankowie własnoręcznie wykonywali kalendarze na 2022 rok. „Łamigłówki” – pod takim hasłem przebiegły kolejne zajęcia, podczas których dzieci rozwiązywały rozmaite krzyżówki, zagadki, rebusy i łamigłówki związane m.in. z porami roku.
Dzieci każdą wolną chwilę w placówce spędzają na wspólnych grach planszowych, które uczą dzieci zdrowego współzawodnictwa, logicznego myślenia, a przede wszystkim są zawsze gwarantem świetnej zabawy.
Wychowankowie podczas spotkań w placówce, za każdym razem odkrywają nowe możliwości związane z realizacją wolnego czasu pozaszkolnego oraz, że sprzęt elektroniczny typu komputer, tablet czy telefon nie są potrzebne przy odpoczynku. Potrafimy organizować swój czas!

Tekst i zdjęcia: Monika Snochowska