Naszą placówkę wsparcia dziennego dla dzieci kolejny raz odwiedziła Fundacja Pastelove.
Tym razem dzieci przeniosły się do świata pełnego kolorów, eksperymentów i świecących w ciemności slime’ów. Dzięki fluorescencyjnym dodatkom zwykłe glutki zamieniły się w prawdziwe kosmiczne dzieła.
Podczas warsztatów uczestnicy tworzyli własne kształty, pisali glutkami swoje imiona, a nawet próbowali dmuchać z nich bańki. Było mnóstwo śmiechu, kreatywności i świetnej zabawy, ale też okazja do odkrywania ciekawych właściwości różnych substancji.
Na zakończenie zajęć dzieci zobaczyły niezwykłą sztuczkę ze „znikającą wodą”. Jak się okazało, tajemnica tkwiła w hydrożelu – materiale o wyjątkowych właściwościach, który potrafi wchłaniać ogromne ilości wody.
To było kolejne spotkanie pokazujące, że nauka wcale nie musi być nudna – może być świecąca, lepka, zaskakująca i pełna emocji!
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i już nie możemy doczekać się następnych warsztatów.
Tekst i foto: Justyna Tomas
BIP MGOPS








