W związku z realizowanym programem Korpus Wsparcia Seniorów zwracamy się z apelem do osób, które jako wolontariusze lub pomocni sąsiedzi zechcą objąć swoim wsparciem seniorów.

Program ma na celu wsparcie osób w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzącym samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkającymi z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Zakres usług może obejmować wsparcie społeczne i pomoc w codziennym funkcjonowaniu poprzez wspólne spędzanie czasu, spacery, rozmowy, wspólne przyrządzanie posiłków, pomoc w zrobieniu zakupów, pomoc w sprawach związanych z utrzymaniem porządku w domu czy pomoc w korzystaniu z nowych technologii. Ułatwienie dostępności do opieki zdrowotnej poprzez pomoc w umawianiu wizyt lekarskich oraz asystowanie w dotarciu do lekarza.

Osoby zainteresowane świadczeniem wsparcia seniorom prosimy o bezpośredni
kontakt z pracownikami Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy społecznej w Sianowie
tel.: 94 30 670 37 pn.- śr.  7:00 – 15:00, czw. 7:00 – 16:00 pt 7:00 -14:00 lub
tel.: 94 720 36 70 pn. – pt. 7:00 – 15:00.
Można również zgłosić się wypełniając formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres mailowy: mgops@sianow .pl. Poniżej link:
https://www.mgops.sianow.pl/projekty/korpus/

Tekst: zespół MGOPS