Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem, jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia panikujemy, nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie potrzebującej pomocy, dlatego też powinniśmy od najmłodszych lat oswajać dzieci z tematyką pierwszej pomocy.
W Placówkach Wsparcia Dziennego w Sianowie i Karnieszewicach odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził ratownik medyczny – Sebastian Kulesza.
Podczas zajęć dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, zobaczyły jak wygląda resuscytacja i mogły ją przeprowadzić na fantomie. Wychowankowie nauczyli się także, jak ułożyć człowieka w pozycji bocznej bezpiecznej oraz dowiedzieli się jak zakładać opatrunki. Dzięki zajęciom dzieci znają już wyposażenie apteczki oraz wiedzą jak poprawnie używać koca termicznego. Była to niezwykle ważna lekcja dla wychowanków, bo nie tylko dorosły może uratować życie!
Zajęcia Placówek Wsparcia Dziennego są realizowane w ramach projektu „Dzieciak”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Tekst: Natalia Litwin – Kierownik Placówek Wsparcia Dziennego
Zdjęcia: Wychowawcy PWD