Piękna, słoneczna pogoda na początku września zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu. Spotykaliśmy się na zabawach w parku, na placu zabaw i orliku.
Dla tych, którym ciężko odnaleźć się w szkolnej rutynie spisaliśmy wskazówki: „Jak przetrwać pierwsze dni po wakacjach?”.
Rozmawialiśmy też o tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu na zajęciach „Bezpieczni w sieci” . Wiele uśmiechu towarzyszyło nam podczas zajęć, na których dzieci próbowały rozpoznać owoce z zasłoniętymi oczami. Okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe.
Spotkaliśmy się z „Cukinem” czyli Tomaszem Żukiem znanym z efektownych graffiti, które zdobią ściany wielu budynków. W naszym mieście, wykonał mural na budynku OSP. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i dostaliśmy obrazek z autografem.
Ci, którzy mają w sobie pierwiastek artysty mogli się spełnić na zajęciach plastycznych, na których robiliśmy „roślinne litografie” tzn. rośliny o różnych kształtach odbite na kartkę.
Świętowaliśmy także „Dzień Kropki”. To świetna inicjatywa, która ma celu pobudzać kreatywność, pomysłowość, zachęcać ich do tworzenia.
Dzieci serdecznie zapraszamy na zajęcia w Placówce Wsparcia Dziennego w Sianowie prowadzonej w ramach projektu „Dzieciak” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Tekst i zdjęcia: Alicja Andrzejczyk