Malowanie pejzaży, obrazów, ulubionych zwierząt od zawsze sprawiało wychowankom mnóstwo radości. Podczas ostatnich zajęć plastycznych „Żywioły” z PWD Skibno mieli nie lada zadanie. Musieli stworzyć obrazy na małych drewienkach, co było ogromnym wyczynem, szczególnie dla młodszych uczestników. Dzieci oczywiście sprostały zadaniu, a spod ich rąk wyszły piękne prace.
Wychowankowie z PWD Karnieszewice podczas zajęć plastycznych musieli wykazać się wyobraźnią i kreatywnością, ponieważ ich zadaniem było stworzenie obrazu pt. „Mona Lisa”.
Zajęcia plastyczne są zamiennikiem sprzętu elektronicznego, pobudzają pozytywne emocje, wpływają na koncentrację oraz pamięć dziecka. Uczą cierpliwości i wytrwałości. Regularne malowanie stymuluje twórczo umysł dziecka i rozwija warsztat artystyczny. Pozwala puścić wodzę fantazji, oferując w zamian nieskończoną radość i satysfakcję z tworzenia.
Zajęcia w PWD odbywają się w ramach projektu „Dzieciak”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WZ 2014-2020.

Tekst i zdjęcia: Monika Snochowska, Renata Grosiak