W związku z piękną tradycją związaną z dniem 8 marca w tym dniu w naszym ośrodku świętowaliśmy Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od rana. Wszystkie Panie otrzymały serdeczne życzenia i kwiatki od naszych Panów. Panowie ze szczególnym zaangażowaniem starali się aby uczynić ten dzień wyjątkowo miłym. Przejęli wszystkie obowiązki – zajęli się przygotowaniem słodkiego deseru oraz obiadu a także wyręczali kobiety w czynnościach porządkowych. Panie mogły skorzystać z usług zaprzyjaźnionej z naszym ośrodkiem Pani fryzjerki Agnieszki Kopertowskiej, która wykonała naszym uczestniczkom piękne fryzury na tę wyjątkową okazję. Była również możliwość wykonania makijażu a także zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w naszej fotobudce.
Panie nie zapomniały także o naszych Panach i z okazji ich święta – Dnia Mężczyzn odwdzięczyły się upominkami z pięknymi dedykacjami. Zrewanżowały się także w kwestii deseru i zadbały aby w tym dniu każdy był radosny.
W Środowiskowym Domu Samopomocy „Szansa” pielęgnujemy zwyczaje i tradycje. Bo to one właśnie mają ogromny wpływ na to, jak ludzie postrzegają świat i jak się zachowują. Uczą przeżywania i odbierania wzruszeń i nastrojów, a nade wszystko służą umacnianiu więzi rodzinnych i społecznych. Dlatego też ważne jest, aby je chronić i pielęgnować, aby móc czerpać z nich pełnię korzyści.

Tekst: terapeuta zajęciowy- Justyna Biedziuk
Zdjęcia: terapeuta zajęciowy- Anna Stanek i instruktor terapii zajęciowej- Magdalena Daniel